Ürün Arama
Filters
Kapat

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim Koşulları:

İade:

İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre 14 gündür. Satın aldığınız ürününüzü tekrar satılabilir özelliğini yitirmemiş olması kaydıyla teslimat tarihinden itibaren toplam 30 gün içerisinde faturanız ile iade edebilir veya değişimini sağlayabilirsiniz.


İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir. 
İadeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde yer alan Madde 13’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 14’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. Kişisel kullanıma özel ürünler, kahve ve kahve yan ürünlerinin iadesi yapılmamaktadır. İade etmek istediğiniz ürünler "Mesafeli satış sözleşmesi" şartlarına uygun ise para iadeniz, sitemizden alışveriş yaparken kullandığımız kredi 

Kartınıza yapılacaktır.

İade ve Değişim Koşulları:

İade Koşulları

• İadeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde yer alan Madde 13’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 14’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır.

• Yasal İade Süresi ve Koşulları: Ürünlerin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 14 gündür. İade edilecek ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz bir şekilde ve ürünün orijinal faturası ile birlikte gönderilmesi gereklidir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir.

• İade edilecek ürünler, orijinal ambalajlarında (Orijinal ambalajı bozulmuş; orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmeyeceği için orijinal ambalajın bozulmayacak şekilde paketlenmesi ya da streçlenmesi gerekmektedir). Tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle birlikte eksiksiz bir şekilde gönderilmeli, fiziksel açıdan hasar görmemiş, kullanılmamış ve yeniden satılabilir durumda olmalıdır. Ürünün mutlaka orijinal faturası ile birlikte gönderilmesi gereklidir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir. (Ürünleriniz size hediye edilmiş ise, ürünler için "Değişim Koşulları ve Süresine uygun olmak kaydıyla" sevk irsaliyesiyle değişim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.) 

• “Mesafeli Satış Sözleşmesi’ne göre aşağıda sayılan ürünlerin iadesi yapılamamaktadır: 
     -Niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler 
     -Tek kullanımlık ürünler
     -Tüketici tarafından ambalajının açılmış olması halinde, ses veya görüntü kayıtları, yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri
     -Tüketicilerin hijyenik açıdan korunması gerekçesiyle alt iç çamaşır ürünlerinin iade edilebilmesi için kullanılmamış olması gerekmektedir. Mayo, bikini gibi ürünlerde ise ürünün koruma bandı bulunduğu sürece ürünün iadesi mümkündür.

     - Yılbaşı, Sevgililer Günü, Anneler Günü gibi özel günlere yönelik kişiye özel hazırlanan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir.

     - Tasarımcılarımız tarafından sadece sizin için hazırlanan aksesuar ve takıların (Tasarım kategorisi altında yer alan tüm tasarımcılar bu kurala dâhildir.) iadesi kabul edilemez.

    - Satışa sunulandan farklı olarak üzerinde değişiklik yapılan (Örneğin; yüzük ölçüsü sitede sunulandan farklı üretilen) ürünlerde, aksesuarlarda, çanta ve saatlerde iade kabul edilmemektedir.

    - Kullanıcı hatası ile (düşme, çarpma vb.) hasar gören ürünler iade alınamamaktadır.

    - Paketi açıldığı takdirde kozmetik ürünleri, kişisel bakım ürünleri ve parfümler iade edilememektedir.

    - Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmamasını ya da koli bandı kullanılmamasını rica ederiz. Aksi halde iade işlemi gerçekleştirilemeyecektir.

 

Mağaza İade ve Değişim Süreci:

Mağazalarımızdan almış olduğunuz ürünlerinizin değişim ya da iade işlemleri için ürünün orijinal ambalajı ve faturası ile birlikte mağazalarımıza başvurabilirsiniz. Tam yetkili olan Mağaza Müdürlerimiz konu hakkında yardımcı olacaklardır. Tüm iade ve değiştirme işlemleri satış belgesi üzerinde bulunan tarih itibariyle en fazla 30 gün içerisinde, ürünlerin hiçbir şekilde kullanılmamış, tam, eksiksiz ve ambalajlarının bozulmamış olması şartıyla satış fişinin ibrazı ile kabul edilir. Satın alma bedeli adı geçen ürün için yapılan ödeme şekline sadık kalınarak iade edilir. Alt iç giyim, kişisel kullanıma özel ürünler, kahve ve kahve yan ürünlerinin iade ve değişimi yapılamaz. Tüm iade ve değişimlerde fatura ibrazı zorunludur.